VÝTĚŽEK KABELKOVÉHO VELETRHU PODPOŘIL 14 JIHOČESKÝCH NADĚJÍ.

Tady jsou:

Anička Kočová, slečna, kterou choroba upoutala na invalidní vozík, skvěle zpívá a studuje angličtinu. Podpořili jsme ji 10.000,- Kč na výuku sólového zpěvu a kurz angličtiny v bezbariérové jazykové škole Radost.

Lucka Novotná, mistryně ČR v krasobruslení sportovních dvojic, trénuje od letošního roku v Praze a tím rodičům vyvstaly nemalé náklady na dopravu, úhradu trenérů a pobyt. 30.000,- Kč z Kabelkového veletrhu pomůže pokrýt část z nich.

David Mrázek, student Obchodní akademie v Gmundu, hraje od roku 2016 kulečník a vypracoval se již na evropskou úroveň. Přispěli jsme mu částkou 13.000,- Kč na nákup nového herního tága.

Andrea Květoňová, studentka Gymnázia Česká v Českých Budějovicích se sportovní přípravou se již devátým rokem věnuje karate. Od roku 2013 až doposud je mistryní ČR v kumite ve své věkové a váhové kategorii a sbírá zlaté medaile v turnajích po celé Evropě. S přehledem se kvalifikovala na MS v Chile a na částečnou úhradu nákladů s tím spojených jsme jí darovali 17.000,- Kč.

Jihočeský kynologický klub potřebuje nové sportovní oblečení pro družstvo dětí. Přispěli jsme jim částkou 16.000,- Kč, aby mohli důstojně reprezentovat nejen náš kraj, ale i Českou republiku.

Lukáš Hart, výjimečně muzikálně nadaný student gymnázia hraje současně na klavír a akordeon. Jeho snem je stát se dirigentem a dostat se na tento obor na Pražskou konzervatoř. Darovali jsme mu  15.000,- Kč na kurzy dirigování od pedagogů právě z Pražské konzervatoře a na nákup potřebných notových materiálů.

Michal Sadílek miluje hokej a stal se členem klubu HC LVI 2009. Na výdaje spojené s členstvím v klubu jsme mu přispěli částkou 10.000,- Kč.

Štěpánka Čermáková je krásná, mladá a muzikálně nadaná slečna. Od 4. let hraje na klávesy, od 5. let na akordeon a s ním letos vyhrála ústřední kolo Dětské porty Kroměříž. Její „pracovní“ nástroj stojí 65.000,- Kč a náš příspěvek pro Štěpánku činil 15.000,- Kč.

Anička Peclová je mažoretka v týmu Panenky České Budějovice. Tým je mistrem ČR a dvojnásobným mistrem Evropy. Letos se Panenky kvalifikovaly na ME již po třetí a díky příspěvku ve výši 10.000,- Kč bude moci Anička odcestovat do italského Lignana.

Lukáš Kubík je jedenáctiletý sportovně nadaný kluk, kterého si pro jeho talent vybral známý motocyklový závodník Lukáš Pešek do své akademie. Letos Luky přestoupil do kategorie větších motorek Mini GP Ohvale a s velkým bodovým rozdílem se stal vítězem Mezinárodního přeboru ČR v miniracingu a získal osmé místo na Mistrovství Evropy. Příspěvek na závodní sezónu pro Lukyho byl 10.000,- Kč.

Nikola Šmejkalová se od svých 10. let věnuje hasičskému sportu. V letošním roce obsadila 1. příčku v Okresní a poté i v Krajské soutěži. Závodila s vypůjčeným vybavením a tak jsme jí poskytli 10.000,- Kč na zakoupení vlastní sady pro běh na 100m s překážkami.

Natálka Hrabčáková se aktivně věnuje aerobiku. Zúčastňuje se republikových soutěží jako jednotlivkyně i ve dvojici a chystá se postoupit do vyšší výkonnostní třídy. Darovali jsme jí 10.000,- Kč na nákup závodních dresů a účast na potřebných soustředěních.

Bára Sedláčková je v našem kraji už poměrně známá. Je od svých šesti let upoutána na invalidní vozík, a protože nemůže hýbat rukama a její vášní je malování, naučila se malovat pusou a vznikl tak její vlastní styl „Pusopis“. Bára pořádá samostatné výstavy po celém Jihočeském kraji a mimo jiné letos vstoupila do florbalového týmu Štíři Č. Budějovice. Na její aktivity jsme jí přispěli částkou 10.000,- Kč.

Markéta Kalkušová byla letos přijata ke studiu ve vzdělávacím programu „Teorie a praxe multimediální tvorby“ na Soukromé vyšší odborné škole filmové v Písku. Na její talent a bohužel i zdravotní problémy /Markéta trpí roztroušenou sklerózou/ nás upozornil přímo rektor Filmové akademie, prof. Gabriel Švejda. Uhradili jsme Markétě školné na letošní rok ve výši 30.000,- Kč.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Rekordních 38 elitních studentů ze všech krajských gymnázií, tentokrát budoucí uchazeči o studium medicíny a program nabitý přednáškami, exkurzemi v nemocnicích v Českých Budějovicích, Písku a Strakonicích a hvězdní hosté.

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Nejnadanější studenti ze všech gymnázií v kraji mají za sebou další kolo Talentakademie Jihočeských nadějí. Náš nadační fond ji v Českých Budějovicích pořádal už po čtvrté. Letošní podzimní kolo bylo zaměřené na přírodní vědy...

LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.