VOZÍK PRO ONDŘEJE

Ondřej je studentem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity, kde letos v říjnu nastoupil do 3. ročníku.
Trpí poúrazovou tetraplegií od svých 19-ti let, kdy v létě 2015 skočil, jak sám říká „do vody bez vody“. Poslední ročník střední školy tehdy dostudoval na vozíku, odmaturoval a nastoupil na vysokou. Během jednoho roku, kdy velkou část strávil v nemocnici a v rehabilitačním zařízení, se dokázal dostat zpátky do života a založil v našem regionu kvadruragbyový tým Fighters.

Dozvěděli jsme se o Ondrovi díky jeho kamarádovi Danielovi. Napsal nám e-mail s jeho příběhem a prosbou o pomoc při financování speciálního ragbyového vozíku, jehož výrobu zajistila společnost Ultina – back to active a její zakladatel Zbyněk Sýkora.

Neváhali jsme ani na okamžik a vozík je vyroben. Na vše kolem výroby a další zajímavosti vzniku téhle spolupráce se můžete podívat níže v reportáži Jihočeské televize a tým nadačního fondu Jihočeské naděje přeje Ondrovi hodně zábavy při sportu a štěstí při hledání nových týmových hráčů.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.

VÁNOCE 2019

VÁNOCE 2019

Tentokrát se psalo Ježíškovi v dětské domově ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo.

3. TALENT AKADEMIE

3. TALENT AKADEMIE

Ti nejlepší studenti ze sedmnácti jihočeských gymnázií se po půl roce opět sjeli do krajského města v rámci v pořadí už třetího kola první jihočeské talentové akademie. Ta se tentokrát zaměřovala na obor lékařství a medicíny. Díky nadačnímu fondu Jihočeské naděje se budoucí studenti medicíny měli šanci osobně setkat s našimi předními lékaři a s celosvětově uznávanými medicínskými kapacitami.