VOZÍK PRO ONDŘEJE

Ondřej je studentem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity, kde letos v říjnu nastoupil do 3. ročníku.
Trpí poúrazovou tetraplegií od svých 19-ti let, kdy v létě 2015 skočil, jak sám říká „do vody bez vody“. Poslední ročník střední školy tehdy dostudoval na vozíku, odmaturoval a nastoupil na vysokou. Během jednoho roku, kdy velkou část strávil v nemocnici a v rehabilitačním zařízení, se dokázal dostat zpátky do života a založil v našem regionu kvadruragbyový tým Fighters.

Dozvěděli jsme se o Ondrovi díky jeho kamarádovi Danielovi. Napsal nám e-mail s jeho příběhem a prosbou o pomoc při financování speciálního ragbyového vozíku, jehož výrobu zajistila společnost Ultina – back to active a její zakladatel Zbyněk Sýkora.

Neváhali jsme ani na okamžik a vozík je vyroben. Na vše kolem výroby a další zajímavosti vzniku téhle spolupráce se můžete podívat níže v reportáži Jihočeské televize a tým nadačního fondu Jihočeské naděje přeje Ondrovi hodně zábavy při sportu a štěstí při hledání nových týmových hráčů.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Nejnadanější studenti ze všech gymnázií v kraji mají za sebou další kolo Talentakademie Jihočeských nadějí. Náš nadační fond ji v Českých Budějovicích pořádal už po čtvrté. Letošní podzimní kolo bylo zaměřené na přírodní vědy...

LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.

VÁNOCE 2019

VÁNOCE 2019

Tentokrát se psalo Ježíškovi v dětské domově ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo.