TOMÁŠ MEDEK - SILNIČNÍ CYKLISTIKA, CYKLOKROS

Tomáš, svého času student Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích a také úspěšný cyklista a cyklokrosař.

V mládí začínal fotbalem a plaváním, ale nakonec zakotvil u cyklistiky. Prostředí závodů začínal poznávat se svým otcem, doposud aktivním triatletem.

Svoje první velké závody absolvoval Tomáš na Českém poháru v Plzni v kategorii kadetů a skončil v poli poražených, ale nevzdal se a plody tvrdé práce se postupně dostavily. Na Mistrovství České republiky si v kategorii juniorů dojel pro 9. místo (prvním rokem v kategorii!) a následně si řekl o reprezentační dres v této velmi prestižní disciplíně a jel reprezentovat na etapový závod Jugend Tour v Rakousku, kde obsadil 12. místo mezi členy reprezentací sedmi států.

Dále zvítězil v závodě druhé kategorie UCI (Union Cycliste Internationale) v Lucembursku a v Rakousku, a v žebříčku UCI v kategorii juniorů skončil na 22.místě.

Tomáš ročne najezdil okolo 16 000 kilometrů. Zhruba 40 víkendů v roce byl na cestách na závodech a soustředěních. Tréninky měl pod dohledem Vojtěcha Červínka, bývalého trenéra české reprezentace, který má na svém trenérském kontě jména jako Štybar, Šimůnek st., Fišera, Glajza, Kreuziger st. a další.

Na základě dosavadních úspěchů a dobrého prospěchu se Nadační fond Jihočeské naděje rozhodl Tomáše podpořit částkou 4.000 Kč/měsíčně po dobu půl roku. Tomáš byl materiálně podporován cykloklubem Prodoli Remerx Team, cesty na závody, ubytování a regenerace však výrazně zasahovaly do rodinného rozpočtu.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Nejnadanější studenti ze všech gymnázií v kraji mají za sebou další kolo Talentakademie Jihočeských nadějí. Náš nadační fond ji v Českých Budějovicích pořádal už po čtvrté. Letošní podzimní kolo bylo zaměřené na přírodní vědy...

LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.

VÁNOCE 2019

VÁNOCE 2019

Tentokrát se psalo Ježíškovi v dětské domově ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo.