TOMÁŠ MEDEK - SILNIČNÍ CYKLISTIKA, CYKLOKROS

Tomáš, svého času student Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích a také úspěšný cyklista a cyklokrosař.

V mládí začínal fotbalem a plaváním, ale nakonec zakotvil u cyklistiky. Prostředí závodů začínal poznávat se svým otcem, doposud aktivním triatletem.

Svoje první velké závody absolvoval Tomáš na Českém poháru v Plzni v kategorii kadetů a skončil v poli poražených, ale nevzdal se a plody tvrdé práce se postupně dostavily. Na Mistrovství České republiky si v kategorii juniorů dojel pro 9. místo (prvním rokem v kategorii!) a následně si řekl o reprezentační dres v této velmi prestižní disciplíně a jel reprezentovat na etapový závod Jugend Tour v Rakousku, kde obsadil 12. místo mezi členy reprezentací sedmi států.

Dále zvítězil v závodě druhé kategorie UCI (Union Cycliste Internationale) v Lucembursku a v Rakousku, a v žebříčku UCI v kategorii juniorů skončil na 22.místě.

Tomáš ročne najezdil okolo 16 000 kilometrů. Zhruba 40 víkendů v roce byl na cestách na závodech a soustředěních. Tréninky měl pod dohledem Vojtěcha Červínka, bývalého trenéra české reprezentace, který má na svém trenérském kontě jména jako Štybar, Šimůnek st., Fišera, Glajza, Kreuziger st. a další.

Na základě dosavadních úspěchů a dobrého prospěchu se Nadační fond Jihočeské naděje rozhodl Tomáše podpořit částkou 4.000 Kč/měsíčně po dobu půl roku. Tomáš byl materiálně podporován cykloklubem Prodoli Remerx Team, cesty na závody, ubytování a regenerace však výrazně zasahovaly do rodinného rozpočtu.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.

VÁNOCE 2019

VÁNOCE 2019

Tentokrát se psalo Ježíškovi v dětské domově ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo.

3. TALENT AKADEMIE

3. TALENT AKADEMIE

Ti nejlepší studenti ze sedmnácti jihočeských gymnázií se po půl roce opět sjeli do krajského města v rámci v pořadí už třetího kola první jihočeské talentové akademie. Ta se tentokrát zaměřovala na obor lékařství a medicíny. Díky nadačnímu fondu Jihočeské naděje se budoucí studenti medicíny měli šanci osobně setkat s našimi předními lékaři a s celosvětově uznávanými medicínskými kapacitami.