JAKUB UHLÍK - KLAVÍR

Jakub je jedním z nejvýznamnějších členů mladé české pianistické generace. Narodil se v muzikantské rodině a od útlých let se věnoval hře na klavír. Na konzervatoři v Českých Budějovicích byla jeho kantorkou MgA. Magda Štajnochrová a ve třídě prof. Ivana Klánského na Hudební akademii múzických umění v Praze.


Absolvoval mnoho mistrovských kurzů u osobností jako Edith Kraus, Kurt Seibert, Irina Lein-Edelstein, Frederic Lagarde, Avo Kuyumjian atp. Zúčastnil se mnoha mezinárodních soutěží, kde získal řadu laureátských titulů. Alespoň některé z nich: mezinárodní soutěž Rudolfa Firkušného, mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Smetanovská mezinárodní soutěž, ProBohemia, Beethovenův Hradec aj. Nahrával pro Český rozhlas i Českou televizi. Je též držitelem stipendia firmy Yamaha. Mnoho koncertů realizoval i s orchestry v České republice pod vedením dirigentů jako jsou např.: Jakub Hrůša, Jaroslav Krček, Stanislav Vavřínek, David Švec, Jerome Lefevre a dalších. Pravidelná je jeho koncertní činnost zejména ve Francii, ale představil se již i publiku v Rakousku, Německu, Chorvatsku, Itálii, a samozřejmě doma v České republice. Vystupoval na prestižních festivalech u nás (Janáčkův Máj, Chopinovský festival Mariánské Lázně, Talentinum Zlín, Ti nejlepší a další) i po Evropě ( Sicilia Musica, Musiktage Koblenz, Festival Lagord apod. ) 

Od srpna roku 2010 byl posluchačem Musikkhogskole Oslo ve třídě prof. Havaarda Gimseho a též absolvoval lekce u Leifa Ove Andsnese. Oba patří mezi světovou špičku v oboru klasický klavír a zároveň jsou to studenti další legendy české klavírní školy - prof. Jiřího Hlinky, který emigroval z Československa a získal mezinárodní renomé v Norsku.

Nadační fond Jihočeské naděje Jakuba finančně podpořil částkou 1000 eur, která v kombinaci s obdrženým stipendiem dostatečně pokryla náklady jeho studia v Norsku. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě Jakubovy sociální situace, dále jeho nesporného talentu, dosažených úspěchů a výborného prospěchu.

Jakub úspěšně absolvoval roční stáž v norském Oslu na Norwegian Academy of Music ve třídě prof. Havarda Gimseho s lekcemi u Leifa-Ove Andsnese, kde během svého pobytu také koncertoval například na mistrovských kurzech světové klavírní špičky Larse Vogta. Po návratu z Norska zazářil zejména na skvělém absolventském koncertu v Praze a dokončil úspěšně magisterské studium, zakončené titulem MgA. na Pražské HAMU ve třídě Prof. Ivana Klánského. V současné době žije v Praze, kde vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha a plánuje další domácí i zahraniční koncerty.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Rekordních 38 elitních studentů ze všech krajských gymnázií, tentokrát budoucí uchazeči o studium medicíny a program nabitý přednáškami, exkurzemi v nemocnicích v Českých Budějovicích, Písku a Strakonicích a hvězdní hosté.

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Nejnadanější studenti ze všech gymnázií v kraji mají za sebou další kolo Talentakademie Jihočeských nadějí. Náš nadační fond ji v Českých Budějovicích pořádal už po čtvrté. Letošní podzimní kolo bylo zaměřené na přírodní vědy...

LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.