JAKUB UHLÍK - KLAVÍR

Jakub je jedním z nejvýznamnějších členů mladé české pianistické generace. Narodil se v muzikantské rodině a od útlých let se věnoval hře na klavír. Na konzervatoři v Českých Budějovicích byla jeho kantorkou MgA. Magda Štajnochrová a ve třídě prof. Ivana Klánského na Hudební akademii múzických umění v Praze.


Absolvoval mnoho mistrovských kurzů u osobností jako Edith Kraus, Kurt Seibert, Irina Lein-Edelstein, Frederic Lagarde, Avo Kuyumjian atp. Zúčastnil se mnoha mezinárodních soutěží, kde získal řadu laureátských titulů. Alespoň některé z nich: mezinárodní soutěž Rudolfa Firkušného, mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Smetanovská mezinárodní soutěž, ProBohemia, Beethovenův Hradec aj. Nahrával pro Český rozhlas i Českou televizi. Je též držitelem stipendia firmy Yamaha. Mnoho koncertů realizoval i s orchestry v České republice pod vedením dirigentů jako jsou např.: Jakub Hrůša, Jaroslav Krček, Stanislav Vavřínek, David Švec, Jerome Lefevre a dalších. Pravidelná je jeho koncertní činnost zejména ve Francii, ale představil se již i publiku v Rakousku, Německu, Chorvatsku, Itálii, a samozřejmě doma v České republice. Vystupoval na prestižních festivalech u nás (Janáčkův Máj, Chopinovský festival Mariánské Lázně, Talentinum Zlín, Ti nejlepší a další) i po Evropě ( Sicilia Musica, Musiktage Koblenz, Festival Lagord apod. ) 

Od srpna roku 2010 byl posluchačem Musikkhogskole Oslo ve třídě prof. Havaarda Gimseho a též absolvoval lekce u Leifa Ove Andsnese. Oba patří mezi světovou špičku v oboru klasický klavír a zároveň jsou to studenti další legendy české klavírní školy - prof. Jiřího Hlinky, který emigroval z Československa a získal mezinárodní renomé v Norsku.

Nadační fond Jihočeské naděje Jakuba finančně podpořil částkou 1000 eur, která v kombinaci s obdrženým stipendiem dostatečně pokryla náklady jeho studia v Norsku. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě Jakubovy sociální situace, dále jeho nesporného talentu, dosažených úspěchů a výborného prospěchu.

Jakub úspěšně absolvoval roční stáž v norském Oslu na Norwegian Academy of Music ve třídě prof. Havarda Gimseho s lekcemi u Leifa-Ove Andsnese, kde během svého pobytu také koncertoval například na mistrovských kurzech světové klavírní špičky Larse Vogta. Po návratu z Norska zazářil zejména na skvělém absolventském koncertu v Praze a dokončil úspěšně magisterské studium, zakončené titulem MgA. na Pražské HAMU ve třídě Prof. Ivana Klánského. V současné době žije v Praze, kde vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha a plánuje další domácí i zahraniční koncerty.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.

VÁNOCE 2019

VÁNOCE 2019

Tentokrát se psalo Ježíškovi v dětské domově ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo.

3. TALENT AKADEMIE

3. TALENT AKADEMIE

Ti nejlepší studenti ze sedmnácti jihočeských gymnázií se po půl roce opět sjeli do krajského města v rámci v pořadí už třetího kola první jihočeské talentové akademie. Ta se tentokrát zaměřovala na obor lékařství a medicíny. Díky nadačnímu fondu Jihočeské naděje se budoucí studenti medicíny měli šanci osobně setkat s našimi předními lékaři a s celosvětově uznávanými medicínskými kapacitami.