3.ROČNÍK TALENTAKADEMIE

TALENTAKADEMIE zaměřená na medicínu odstartovala v krajském městě začátkem listopadu. Patronát nad třetím, podzimním kolem tentokrát převzal rektor Karlovy University v Praze profesor Tomáš Zima. „Já se domnívám, že je to velmi dobrý projekt, protože podporovat a rozvíjet talent v různých oblastech, ať už je to technika, umění, medicína, je vždycky dobré. Je třeba ukázat co současná věda dovede a když se rozvíjí talenty to nás může vést k tomu, že se budoucí generací můžeme posouvat dopředu.“ Během třídenního nabitého programu se v Českých Budějovicích vystřídalo hned několik českých špičkových lékařů a celkem 32 gymnazistů si prohlédlo ta nejzajímavější pracoviště v našich krajských nemocnicích , konkrétně ve Strakonicích, v Písku a v Českých Budějovicích.

V českobudějovické nemocnici pro studenty TALENTAKADEMIE připravili tři pracoviště. Jednalo se o katetrizační laboratoř kardiocentra, hyperbarickou komoru na traumatologickém oddělení a pracoviště robotické chirurgie Da Vinci, tedy ta, která  do velké míry neviděli ani lékaři v ČR. Exkurzí provedl studenty ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

Odborné exkurze, za přítomnosti primářů jednotlivých klinických pracovišť, střídala celá řada přednášek, které výrazně přesahovaly běžnou středoškolskou výuku. Řeč byla například o plicních transplantacích v podání našeho předního odborníka v hrudní chirurgii a přednosty třetí chirurgické kliniky fakultní nemocnice v Motole pana profesora Roberta Lischkeho. O možnostech moderní ortopedie mohli studenti diskutovat s držitelem státního vyznamenání a přednostou ortopedické kliniky v nemocnici Na Bulovce profesorem Pavlem Dunglem, a do světa špičkové kardiologie je zasvětila dvojice v podání doktora Ladislava Pešla a primáře kardiochirurgického oddělení českobudějovické nemocnice docenta Aleše Mokráčka. O tom, kde nasbírat nejvíce zkušeností, a jak zažít na vlastní kůži ten skutečný medicínský adrenalin přišel studentům povyprávět i ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý. Na studentech bylo od začátku vidět, že medicína je už ve třetím ročníku gymnázia, jejich jasným, vysněným cílem. Talentovou akademií, která je jedinou podobnou formou vzdělávání u nás, prošla za pouhý rok a půl už více než stovka nadaných studentů.

JIHOČESKÉ NADĚJE

tým nadace
„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”

NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY


5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

5. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Rekordních 38 elitních studentů ze všech krajských gymnázií, tentokrát budoucí uchazeči o studium medicíny a program nabitý přednáškami, exkurzemi v nemocnicích v Českých Budějovicích, Písku a Strakonicích a hvězdní hosté.

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

4. ROČNÍK TALENTAKADEMIE

Nejnadanější studenti ze všech gymnázií v kraji mají za sebou další kolo Talentakademie Jihočeských nadějí. Náš nadační fond ji v Českých Budějovicích pořádal už po čtvrté. Letošní podzimní kolo bylo zaměřené na přírodní vědy...

LETNÍ KINO NA BATERKY

LETNÍ KINO NA BATERKY

TENHLE LETŇÁK VÁS DOBIJE ČISTOU ENERGIÍ ZAČÁTEK V 20.30. VSTUP JE ZDARMA. Dobrovolný příspěvek bude použit pro nadační fond Jihočeské naděje.