Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Veronika Anna Kotrnochová - sportovní aerobik

Veronika Anna Kotrnochová - sportovní aerobik

Veronika Anna Kotrnochová

Je studentkou 3. ročníku gymnázia a reprezentantkou České republiky ve sportovním aerobiku. Mezi Veroničiny záliby patří zejména plavání, cyklistika a lyžování.

 

Aktivně se též učí anglicky - letos navštívila na 14 dní školu nedaleko Londýna. Sport mají Kotrnochovi v rodině, Veroničin bratr se od dětství aktivně věnuje fotbalu a hokeji. Hlavní oporou jsou pro Veroniku její rodiče, dodnes aktivní sportovci.

Se sportovním aerobikem Veronika začala již ve svých pěti letech ve Strakonicích. Ve 3. třídě základní školy začala pravidelně dojíždět na tréninky do sportovního klubu Holiday Fitness Club České Budějovice pod vedením Romany Beranové, která se následně stala její trenérkou.  V 5. třídě začala Veronika navštěvovat základní školu v Českých Budějovicích a dále se rozhodla pokračovat ve studiu na gymnáziu Olympijských nadějí.

Letošní sezonu 2011 hostuje v pražském klubu Domyno Mgr. Ivy Farářové.

Vzhledem k náročnosti tréninků a zdlouhavému dojíždění, se Veronika rozhodla přestoupit do třetího ročníku gymnázia v Praze.

Veronika se může pyšnit řadou skvělých umístění na mnoha závodech, kterých se účastní, z nejvýznamnějších je to například 1. místo na MČR z roku 2004, 4. místo na MS v Bělehradě 2007, či nejaktuálnější 3. místo na ME v Itálii. Tento týden o víkendu se tato nadějná reprezentantka zúčastní mistrovství České republiky 2011 ve sportovním aerobiku a 15. října Veronika odlétá s reprezentací ČR na mistrovství světa do Austrálie.

Nadační fond jihočeské naděje se rozhodl Veroniku podpořit na její cestě k protinožcům částkou 20.000 Kč, která částečně pokryje její výdaje na této prestižní akci. Přejeme Veronice mnoho úspěchů do budoucna a hodně štěstí v další reprezentaci jižních Čech i České republiky.

 
 
Jihočeské naděje