Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Petr Novák - volejbal

Petr Novák - volejbal

Petr Novák

Petr Novák se narodil v Českém Krumlově (ročník 1997), odkud - jako odchovanec VSK Český Krumlov - přestoupil v roce 2013 do VK Jihostroj České Budějovice.

Petr Novák je poměrně malého vzrůstu, což ovšem dohání svým atletickými schopnostmi, které jsou vzhledem k jeho věku opravdu neuvěřitelné. Petr byl již  v loňské sezóně příslibem do dalších ročníků a to se také v letošním roce potvrzuje. Příští rok se tak stane hlavním hráčem extraligy kadetů. Petr Novák si vybral studium na sportovním gymnáziu a je tedy pravděpodobné, že se sportem, ať už aktivním nebo například jako trenér,bude zabývat i v budoucnosti. Pochází z velmi skromných poměrů a má za sebou nelehký životní příběh, který ho ale zformoval ve skvělého hráče a člověka, kterým dnes je. Petr díky studiu na sportovním gymnáziu absolvuje až osm tréninkových jednotek za týden a není proto divu, že díky takto velkému tréninkovému objemu dělá velké pokroky každý měsíc.

Největší dosažené úspěchy:

  1. Třetí místo v extralize kadetů v roce 2013
  2. Člen širšího kádru národního týmu kadetů

     

             

 

 

 

Nadační fond Jihočeské naděje se rozhodl tohoto talentovaného sportovce podpořit v jeho sportovní kariéře částkou 10.000 Kč, stejně jako jeho kolegu z týmu VK Jihostroj Ondřeje Lopatu. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě konzultace s šéftrenérem českobudějovické volejbalové mládeže Vojtěchem Zachem, přihlédnuto bylo i k dosaženým úspěchům, studijním výsledkům a sociální situaci.

 

 
 
Jihočeské naděje