Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Ondřej Lopata - volejbal

Ondřej Lopata - volejbal

Ondřej Lopata

Ondřej se narodil v Písku (ročník 1995) a jeho první volejbalové kroky začaly právě v tomto jihočeském městě. Jako odchovanec TJ Sokol Písek přestoupil v roce 2012 do VK Jihostroj.

Ondřej  je velmi nadaný a pracovitý hráč, který je obdařen slušným fyzickým fondem. Jeho největší předností je právě jeho herní nadání, a dá se už v jeho věku říci, že chápe volejbalovou hru „do hloubky“. Jeho přístup k tomuto sportu, který má v jižních Čechách velkou tradici, je někdy až obdivuhodný vzhledem k tomu, že si vybral studium na prestižním českobudějovickém gymnáziu. Ondřej se i přesto účastní  jednoho ranního tréninku a pak samozřejmě i standardního tréninkového programu mládeže, který zahrnuje každodenní dvouhodinovou tréninkovou porci. Ondřej Lopata je opravdu velmi nadaný sportovec, který má zároveň mnoho pozitivních osobnostních vlastností, které jsou dnes spíše výjimečné.

Dosvadní největší úspěchy:

  1. Třetí místo v extralize kadetů v roce 2013
  2. Člen národního mužstva juniorů (je v užší nominaci - tedy ve dvanáctičlenném výběru, který bude absolvovat všechna budoucí utkání).

                   

 

 

Nadační fond Jihočeské naděje se rozhodl tohoto talentovaného sportovce podpořit v jeho sportovní kariéře částkou 10.000 Kč. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě konzultace s šéftrenérem českobudějovické volejbalové mládeže Vojtěchem Zachem, přihlédnuto bylo i k dosaženým úspěchům, studijním výsledkům a sociální situaci.

 

 
 
Jihočeské naděje