Jihočeské naděje

Jihočeské naděje » Projekty » Lucie Šimečková - lyže, cyklistika, přespolní běh

Lucie Šimečková - lyže, cyklistika, přespolní běh

Lucie Šimečková

Lucie je velmi talentovaná a pracovitá mladá sportovkyně závodící za Ski klub Šumava. Co se jejího vzdělání týká, v současné době je studentkou Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické ve Vimperku. Jak je již zmíněno výše, Lucie je sice závodnicí Ski klubu Šumava, nicméně skvělých sportovních výsledků dosahuje i v atletice a přespolním běhu.

Stručně k jejím sportovním výsledkům. V roce 2008 získala 1. místo v okresní atletické olympiádě v běhu na 800 metrů a zvítězila i v okresním a krajském kole soutěže v přespolním běhu pořádané Asociací školních sportovních klubů. Těmito svými výsledky velmi pomohla družstvu Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické k postupu do celostátního finále. V celostátním finále zmíněné soutěže pak Lucie obsadila výborné 5. místo.

V roce 2009 zopakovala vítězství v okresní atletické olympiádě v běhu na 800 metrů, zvítězila v okresním kole přespolního běhu Asociace školních sportovních klubů a vyhrála seriál běžeckých závodů "5x Vimperkem", kde se jí podařilo vyhrát čtyři z celkových pěti závodů. Dále v roce 2009 obsadila Lucie 1. místo v kontrolním závodě lyžařů - běžců v rámci soustředění "Hledá se nová Kateřina Neumannová", kterého se zúčastnila nejlepší děvčata z České republiky v kategorii mladších dorostenek v běhu na lyžích.

Nadační fond Jihočeské naděje se rozhodl Lucii finančně podpořit částkou 20.000 Kč, kterou může tato úspěšná sportovkyně využít například k platbám spojeným se členstvím ve sportovním klubu, k případným poplatkům  na závodech či soustředěních nebo k nákupu sportovního vybavení. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě Lucčiných nezpochybnitelných sportovních úspěchů, s přihlédnutím k  sociální situaci rodiny a k Lucčiným velice dobrým studijním výsledkům. Jak vyplývá z vyjádření paní trenérky Evy Jedličkové ze Ski klubu Šumava, Lucie je nejen velmi pilná a talentovaná, ale i velice zodpovědná při tréninku. To jsou vlastnosti, které jsou nesmírně důležité pro její další sportovní růst. Lucie tak má do budoucna velké předpoklady získávat úspěchy v atletice a přespolním běhu nejen na okresní a krajské úrovni. Kdyby se podařila zajistit spolupráce s atletickým trenérem a pokud by Lucie absolvovala kompletní zimní i letní přípravu, mohl by se její talent dále rozvíjet. Nezbývá než popřát Lucii mnoho dalších sportovních úspěchů.