Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Jan Pavel Černý - klasická kytara

Jan Pavel Černý - klasická kytara

Jan Pavel Černý - klasická kytara

Jan Pavel Černý hraje na kytaru od pěti let. Nejprve pod vedením paní Anny Semové, pana Pavla Malhockého a od roku 2010 pod vedením pana Pavla Šteffala, ředitele ZUŠ Piaristické náměstí. Zde také navštěvuje kytarový orchestr pod vedením pana Reného Kloudy.

Jan Pavel Černý je žákem osmé třídy základní školy O. Nedbala v Českých Budějovicích, je tedy ve věku, kdy již musí zvažovat své budoucí profesní směřování. Chtěl by se připravovat na přijímací zkoušky na Konzervatoř v Českých Budějovicích, studijní obor kytara.

Do současné doby se zúčastnil pětkrát krajské soutěžní přehlídky kytarové hry Zlivská kytara, na které se umístil třikrát na druhém místě, jednou získal čestné uznání a jednou čtvrté místo, vždy v kategorii kytara - sólo. V roce 2011 se zúčastnil Národní soutěže uměleckých škol, kde se v okresním kole umístil na prvním místě a v krajském kole na třetím místě.

Dalšími Janovými zájmy jsou zpěv a divadlo. Od roku 2007 navštěvuje pěvecký sbor Carmina, se kterým se účastní pěveckých vystoupení a soutěží u nás i v zahraničí. Spolupracuje s divadelním spolkem J. K. Tyla a v této sezóně vystupoval v divadelní hře Ženy Jindřicha VIII., aneb chudák málem králem se souborem Jihočeského divadla na otáčivém hledišti v Českém Krumlově.

Mladší  syn rodiny Černých již od čtyř let navštěvuje baletní školu Jihočeského divadla, pěvecký sbor Carmina a od září 2011 hudební školu, kde hraje na klavír.  Všechny volnočasové aktivity obou bratrů jsou pro rodinu finančně poměrně náročné, zahrnují platby školného, náklady na pomůcky, zahraniční cesty s pěveckým sborem a podobně. Na základě těchto skutečností jsme se rozhodli přispět Janovi na nákup nového nástroje - akustické kytary částkou 20.000 Kč.

 
 
Jihočeské naděje