Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Dominik a Milan Zachovi - taekwondo, kickbox

Dominik a Milan Zachovi - taekwondo, kickbox

Zachovi

Dominik a Milan Zachovi jsou bratři, talentovaní teakwondisté z Českých Budějovic. Milan je členem juniorského reprezentačního týmu Teakwon-Do, Dominik je mistrem České národní ligy v kategorii žáků.

Milan Zach (1994)

Milan je talentovaný sportovec věnující se bojovému umění Taekwon-Do. Je studentem Gymnázia olympijských nadějí v Českých Budějovicích.

Korejskému bojovému umění se věnuje nepřetržitě od začátku roku 2004, od roku 2006 závodně.  V sezóně 2006/2007 se stal mistrem České národní ligy v kategorii žáci, v sezóně 2007/2008 skončil na 2. místě a v zatím posledním ročníku, tedy 2008/2009, obhájil 2.místo.

Co se jeho mezinárodních úspěchů týká, v únoru 2008 získal dvě bronzové medaile na otevřeném Mistrovství Slovenska, za zmínku jistě stojí i 3. místo v kategorii sportovní boj a 1.místo v kategorii silového přerážení na mezinárodní soutěži Prešov Open 2008.  

V březnu roku 2009 složil úspěšně zkoušky na I.DAN, čímž splnil poslední podmínku pro účast na Mistrovství Evropy Taekwon-Do ve Španělsku, kam byl jako nejmladší mužský účastník české reprezentace nominován. V říjnu téhož roku se ještě zúčastnil Evropského poháru Taekwon-Do v Polsku. V prosinci roku 2009 pak Milan mezinárodních závodech Třeboň Open obsadil 1. místo v kategorii silového přerážení a dále 3. místo v kategorii sportovní boj.

Milan je členem juniorského reprezentačního týmu České národní unie a je nominován k účasti na Mistrovství Evropy Taekwon-Do 2010, konaného 30.4.- 2.5.2010 ve švédském Skövde.

 

Dominik Zach (1995)

Dominik je mladším bratrem Milana a korejskému bojovému umění se věnuje od roku 2004, od roku 2006 závodně. Pravidelně se umísťuje na předních místech závodní disciplíny sportovní boj v České národní lize. V sezónách 2006/2007 a 2007/2008 se v celkovém pořadí České národní ligy umístil v první desítce. V sezóně 2008/2009 se stal mistrem České národní ligy v kategorii žáků.

V roce 2010 Nadační fond Jihočeské naděje podpořil Milana částkou 15.000,- Kč a Dominika částkou 3.600 Kč. Milan využil částku k nákupu nezbytností pro účast na ME ve Švédsku, Dominik na startovné na soutěži v ČR.

 

Úspěchy v sezóně 2010/2011

Díky podpoře Jihočeských nadějí se tedy oba bratři zúčastnili Mistrovství Evropy ve Švédsku, kde starší Milan získal jedno čtvrté a dvě devátá místa. Oba bratři jsou nominováni k účasti na ME Taekwon-Do 2011, které se bude konat v Bratislavě 20.-23.10.2011. 

Letos se oba bratři zúčastnili třech kol České národní ligy, kde startovali oba dva v kategoriích juniorů: Milan se stal celkovým vítězem České národní ligy a Dominik skončil hned za ním s těsným odstupem. Po skončení soutěžní sezony v Taekwon-Do se zúčastnili mistrovství České republiky v kickboxu, kde se Milan stal mistrem ČR v kategorii juniorů do 69 kilogramů a Dominik skončil 3. v kategorii starších žáků nad 69 kilogramů. Tento týden se společně s oddílem zúčastnili další vrcholové akce v Kickboxu, což byl CZECH OPEN INTERNATIONAL, kde závodili oba v kategorii semicontact, kde Milan v kategorii juniorů do 70 kilogramů skončil na 3.místě a Dominik v kategorii juniorů nad 70 kilogramů získal také 3.místo. Další kategorie byl lightcontact, kdy Dominik startoval v kategorii juniorů nad 69 kilogramů a suverénně si došel pro titul vítěz CZECH OPEN 2011, Milan měl o něco těžší úlohu, protože poprvé startoval v kategorii mužů a měl nejvíce obsazenou kategorii na celém turnaji. Po tvrdých soubojích sivšak došel pro 3. místo, když vypadl až s vítězem celé kategorie, soupeřem z Velké Británie. Nicméně 3.místo při prvním startu v dospělácké kategorii je veliký úspěch a příslib do budoucna. Nyní je čeká tento víkend Brno Team Open v Taekwon-Do, a poté už jenom poslední soustředění před odjezdem na ME Taekwon-Do 2011 v Bratislavě za účasti nejlepších závodníků 34 států. Dále se v listopadu zúčastní 3.ročníku mezinárodních závodů Třeboň Open a připravuje se i Mistrovství republiky v Taekwon-Do.

Nadační fond Jihočeské naděje se pro rok 2011 rozhodl na základě finanční situace rodiny a nesporných sporotvních i osobnostních kvalit obou bratrů podpořit Milana i Dominika částkou 15.000 Kč. Tyto prostředky budou věnovány na nákup sportovního vybavení a účast na mistrovství Evropy v Bratislavě. Přejeme oběma bratrům hodně štěstí do budoucích bojů a držíme palce při reprezentaci na Slovensku! 

 
 
Jihočeské naděje