Jihočeské naděje

 

Jihočeské naděje » Projekty » Běla Dobiášová - balet

Běla Dobiášová - balet

Běla Dobiášová

Běla (1992) začala s baletem ve svých pěti letech v baletní škole Jihočeského divadla pod vedením Sergeje Škalikova. Zde si také poprvé vyzkoušela divadelní prkna, ať už v dětských představeních (Z pohádky do pohádky), nebo později například v Labutím jezeře. V sedmi letech začala Běla navštěvovat baletní výuku v ZUŠ Jeremiášova pod vedením Jany Žigárdyové a také hodiny klavíru u Dinary Suleymanové.

 

V páté třídě základní školy uspěla u talentových přijímacích zkoušek Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, kde stále studuje a tančí, přestože si ve třetím ročníku přivodila nepříjemnou zlomeninu kotníku.

Běla je nyní v šestém ročníku konzervatoře, kde se svými spolužáky tančí v představení Stavovského divadla Děvčátko se sirkami na motivy pohádek Hanse Christiana Andersena.

Nadační fond Jihočeské naděje se rozhodl Bělu v jejím studiu podpořit částkou 12.000 Kč vzhledem k její sociální situaci a finanční náročnosti studia na prestižní škole. V dalším kole podpory byla Běla vybrána opět a Jihočeské naděje uhradily její výdaje na mistrovský taneční kurz ve výší 4.600 Kč. Přejeme této mladé baletce hodně úspěchů v její další umělecké dráze.

 
 
Jihočeské naděje